KAYIT    İLETİŞİM
İYİ SEÇİM!
  • ELEGANT FAS & ÇÖL SAFARİ Turu: Türk Hava Yolları ile 4 Gece
  • ELEGANT FAS & ÇÖL SAFARİ Turu: Türk Hava Yolları ile 4 Gece
  • ELEGANT FAS & ÇÖL SAFARİ Turu: Türk Hava Yolları ile 4 Gece
  • İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) – Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
  • 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama
  • 4* Otellerde Marakeş’te 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
  • 4* Otellerde Zagora’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama
Türk Hava Yolları ile 4 Gece

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL – CASABLANCA 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

2.

Gün
CASABLANCA – MARAKEŞ 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyor ve rengarenk çarşılarında serbest zaman alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

3.

Gün
MARAKEŞ – AİT BENHADDOU – TAMEGROUTE – ZAGORA 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Zagora’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde,seramikleri ile ünlü Tamegroute şehrinde kısa bir mola vereceğiz. Tamegroute’da çömlekçilik, yıllardır babadan oğula geçen bir sanat olup, Fes geleneğinden miras kalan yeşil emaye üreten tek yerdir. Ardından,Zagora’ya varışımıza istinaden Tinfou kum tepelerinde yapacağımız deve safari turumuza başlıyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.

Gün
ZAGORA – OUARZAZATE – FİLM STÜDYOLARI – MARAKEŞ 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ouarzazate’ye doğru yola çıkıyoruz. Birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrinde, Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin çekiminin gerçekleştiği Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde, Marakeş’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.

Gün
MARAKEŞ – İSTANBUL 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından, günümüz Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçeleri gezisiyle başlıyor. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçeleri gezimizin ardından, rehberimizin bildireceği saatte havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış , turumuzun ve servislerimizin sonu.

DAHİL OLANLAR:
İstanbul (IST) – Casablanca (CMN) – Marakeş (RAK) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri
Alan-otel-alan transferleri
4* Otellerde Casablanca’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama
4* Otellerde Marakeş’te 2 gece Yarım Pansiyon konaklama
4* Otellerde Zagora’da 1 gece Yarım Pansiyon konaklama
Casablanca şehir turu
Marakeş şehir turu
Ait Benhaddou turu
Tamegroute turu
Film Stüdyoları turu
Majorelle Bahçesi turu
Otel vergileri
TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
Türkçe Rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
Turist şehir vergileri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

*işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

***TK617 IST CMN 11.00 13.50

***TK620 RAK IST 15.15 22.10 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#91
LOKASYON:
Fas
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

829

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ELEGANT FAS & ÇÖL SAFARİ Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
(212) 890 65 90
MİTHATPAŞA MAH. DİSPANSER SOK. NO:2-4/5 EYÜPSULTAN / İSTANBUL
    GÖKTÜRK
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.