• Demo Hotel Bodrum
PHUKET & PATTAYA & BANGKOK TURUPHUKET & PATTAYA & BANGKOK TURU

1.099

en düşük kişi başı

8 Gün
Tayland
128

1.099

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.


 VİZESİZ

  • Emirates Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Dubai – Phuket // Bangkok – Dubai – İstanbul HL parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı – otel – havalimanı ve şehirler arası transferler
  • 3* & 4* Superior otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklamalar

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – DUBAİ

İstanbul Havalimanı ‘nda uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Emirates Hava Yolları ‘nın EK124 sefer sayılı uçuşu ile 16:25‘de Dubai ‘ye uçuyoruz. Yerel saat ile 21:50‘de Dubai ‘ye varış.

2. Gün: DUBAİ – PHUKET – (Akşam Yemekli Phuket Sunset Turu)

Emirates Hava Yolları ‘nın EK378 sefer sayılı uçuşu ile 03:00 ‘da Phuket ‘e uçuyoruz. Yerel saat ile 12:30 ‘da Phuket ‘e varış ve otelimize transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman sunuyoruz. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Akşam Yemekli Phuket Sunset Turu ‘nu (65 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası olan Phuket‘in güney ucundaki manzara tepelerinde gün batımını, Phuket‘in en güzel adalarının, koy ve plajlarının manzaraları ile birlikte fotoğraflayabileceğimiz ve gözlemleyebileceğimiz çevre gezimizi düzenliyoruz. Lokal restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından Phuket ‘in merkezinde verilecek serbest zamanla birlikte turumuzu tamamlıyor ve Phuket’deki otelimize dönüyoruz.

3. Gün: PHUKET – (Öğle Yemekli James Bond Adası Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Öğle Yemekli James Bond Adası Turu’na (75 Euro) katılabilirler. Yerel teknelerle gerçekleştireceğimiz turumuzda ilk olarak mağara gezisi gerçekleştireceğimiz Panak Adası ‘nı ve harika bir kano gezintisi düzenleyeceğimiz Hong Adası ‘nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği ve James Bond Adası ‘na varışımız ardından adayı keşfetmeye başlıyoruz. Eski ismi Koh Tapu (Çivi Adası) olan bu ada, James Bond film serisinin 1974 yılında çevrilen “The Man With The Golden Gun” (Altın Tabancalı Adam) bölümü ile ünlenmiş ve bu tarihten sonra James Bond Adası olarak anılmaya başlamıştır. James Bond Adası ‘nda vereceğimiz serbest zaman dahilinde, adanın eşsiz kumsalını ve çivi şeklindeki meşhur kayayı görüp fotoğraflama, ayrıca Müslüman köylülerden alışveriş yapma şansını bulacağız. Ardından ulaşacağımız Lawa veya Naka Adası ‘nda (hava şartlarına göre karar verilecektir) harika kumsalın ve denizin keyfini sürmek için serbest zaman sunacağız. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Phuket Fantasea Show ‘a (55 Euro) katılabilirler. Adanın en büyük gösterisi olan Phuket Fantasea, Tayland’ın zengin ve egzotik kültürünü; dumanlar, patlamalar, lazerler ile zenginleştirerek, trapez sanatçıları, değişen onlarca sahne, filler ve birbirinden farklı hayvanlar ile Tai kültürünü yakından tanıma şansı bulacağımız ve unutamayacağımız egzotik bir akşam sunmaktadır. Tur sonrası Phuket’deki otelimize transfer.

4. Gün: PHUKET – (Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek tam günlük Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Sürat botlarımız ile düzenleyeceğimiz turumuzda ilk olarak Leonardo Di Caprio‘nun “The Beach” filminin çekildiği Maya Beach‘de serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman süresince turkuaz renkli denizin, bembeyaz kumsalların keyfine varacağız. Öğle yemeği sonrası turumuzun kalan kısmında Viking Mağarası’nı ziyaret edecek, mercan kayalıkları ve rengarenk balıkları görmek için serbest zaman sunacağız. Turumuzun ardından Phuket’deki otelimize transfer.

5. Gün: PHUKET – (Öğle Yemekli Phuket Kombi Turu) – BANGKOK

Sabah kahvaltısının ve otelde çıkış işlemleri ardından deniz & kum & güneş keyfi ve kişisel aktiviteler için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Phuket Kombi Turu’na (90 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Fil Safarisi düzenliyoruz. Turumuzda tropikal yağmur ormanlarında yer alan kampımızda filler üstünde yürüyüşün keyfini çıkartacak, fil sırtında çevreyi keşfedip eşsiz macerayı deneyimleyeceğiz. Ardından durağımız Chalong Tapınağı (Wat Chalong) olacaktır. Phuket’teki 29 tapınaktan en önemlisi olan, 1876 yılındaki Çin istilası esnasında yerel halkı birlik ve beraberliğe çağırarak üstün direniş sergileyen ve istila esnasında bitkisel tedavi yöntemleri ile birçok yaralının kısa sürede şifa bulmasını sağlayan 2 önemli Budist keşişine ithafen yapılan tapınakta birçok heykel ve Tayland‘a özgü tarihi olayların anlatıldığı minyatürler ilgimizi çekecek. Ardından Chalong Tepesi‘ne oturtulan Big Buddha‘yı (Buddha Heykeli) ziyaret edeceğiz. Budist dindarlar için sembolik önem taşıyan, Phuket‘in güney kısmında hemen hemen her noktadan görülebilecek büyüklükte inşa edilen 45 metrelik meditasyon pozisyonundaki heykeli ziyaretimiz esnasında kültürel objelerin ve hediyelik eşyaların satıldığı salonda alışveriş yapabilirsiniz. Yerel restoranda alınacak öğle yemeği ardından turumuzdaki bir sonraki durağımız Kaju Fabrikası (Cashew Nut Factory) olacaktır. Tayland’ın güney bölgesinde ve Phuket‘te doğal olarak yetişen, birçok hastalığa şifa olarak kullanılan kaju fıstığının birçok çeşidini tadabileceğimiz fabrika ziyareti sonrasındaki durağımız Phuket‘in eski şehir merkezi (Old Town) olacaktır. Tarih boyunca Phuket‘e hükmeden Çin ve Portekiz‘in mimari özelliklerini bir arada taşıyan şehrin tarihi merkezinde birçok cafe, hediyelik eşya dükkanları, barlar ve sanat galerileri görülmeye değerdir. Eski şehirde gerçekleştireceğimiz gezi ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bangkok uçuşumuz için Phuket Havalimanı ‘na transfer. Gerçekleşecek iç hat uçuş sonrası Bangkok ‘a varış ve otelimize transfer.

6. Gün: BANGKOK – PATTAYA – (Akşam Yemekli Pattaya Kombi Turu) – BANGKOK

Sabah kahvaltısı ardından Pattaya ‘ya (150 km) hareket ediyoruz. Tayland’ın en önemli ve markalaşmış turizm ve kültür şehirlerinden biri olan Pattaya ‘nın merkezine varacak, kişisel aktiviteler ve çevre gezisi için serbest zaman sunacağız. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Pattaya Kombi Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak timsahlar ile yapılan inanılmaz gösterileri izleyerek, onları besleme, farklı hayvan türlerini görme ve onlarla fotoğraf çekme fırsatı bulacağımız Timsah Çiftliği ‘ni ziyaret ediyoruz. Timsah Çiftliği ziyaretimiz sonrasında turumuzun bir sonraki ziyaret noktası Nong Nooch Botanik Bahçe olacaktır. 2 km alana kurulmuş olan ve Güneydoğu Asya ‘nın en büyük Tropikal Botanik bahçesi olma unvanına sahip Nong Nooch, 8000 üzerinde bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır. Rengarenk çiçekler fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi olacaktır. Gezimiz esnasında Tai kültürüne ait yerel şovlar ve Tai boks gösterileri izleyeceğiz. İlk bölümde tarihi savaşların canlandırmasını ve daha bazı başka gösterileri izledikten sonra ikinci bölüme geçecek ve burada fillerin yaptıkları harika gösteriyi izleyeceğiz. Ardından Pattaya şehir merkezine dönerek geleneksel Thai yerel yaşantısını gözlemleyebileceğimiz, uygun alışveriş mekanları ve fırsatları ile cazibe merkezi haline gelen Pattaya lokal mahalleler ve alışveriş turumuzu düzenliyoruz. Alınacak akşam yemeği sonrasında Güney Asya’nın en renkli gece hayatını keşfetmek için serbest zaman sunuyoruz. Tur bitiminde Bangkok ‘daki otelimize dönüyoruz.

7. Gün: BANGKOK – (Yüzen Çarşı Turu) – (Akşam Yemekli Bangkok Kombi Turu)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Yüzen Çarşı Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda, nehir üzerindeki kanolardan oluşan tezgahlarda hediyelik eşyaların, tropik meyve ve sebzelerin satıldığı dünyaca ünlü Yüzen Çarşı ‘da alışverişin ve yerel satıcılar ile pazarlığın keyfini yaşayacağız. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Akşam Yemekli Bangkok Kombi Turu (85 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak Krallık rejimi ile yönetilen Tayland’ın kralının ikametgahı (malikane), Parlamento Binası, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı, Çin Mahallesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun devamındaki ziyaret noktamız, yapılış tarihi yaklaşık 700 yıl öncesine dayanan Altın Buddha Tapınağı (Wat Traimit) olacaktır. Bir dönem komşusu Burma ile savaşın eşiğine gelen Tayland, ekonomik kriz esnasında heykel için riski azaltmak amacıyla heykeli sıvayla kaplamış ancak yıllar sonra tesadüfen sıvanın düşmesi sonucu heykelin altından yapıldığı anlaşılmıştır. Bu andan itibaren Altın Buddha olarak ünlenen tapınakta gerçekleştireceğimiz ziyaret sonrasında alınacak akşam yemeği ardından Chao Phraya nehrinin kenarında konumlandırılmış, Bangkok ‘un en büyük açık hava projelerinden birisi olan, Asiatique Riverfront ‘da aynı çatı altı altında alışverişi, eğlenceyi ve farklı kültürlere ait etkinlikleri deneyimleyeceğiz. Tur sonrası verilecek serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.

8. Gün: BANGKOK – DUBAİ – İSTANBUL

Otelde sabah erken saatte alınacak sabah kahvaltısı ve çıkış işlemleri ardından İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Bangkok Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Checkin işlemleri, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemleri ardından Emirates Hava Yolları ‘nın EK375 sefer sayılı uçuşu ile 09:30 ‘da Dubai ‘ye uçuyoruz. Yerel saat ile 13:00 ‘de Dubai Uluslararası Havalimanı ‘na varış. Emirates Hava Yolları ‘nın EK117 sefer sayılı uçuşu ile 18:00 ‘de İstanbul ‘a uçuyoruz. TSİ 21:35 ‘de İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

% 50 İndirimli Avantajlı Yarım Pansiyon Ekstra Tur Paketi: 390 € yerine 195 €

Pakete Dahil Olan Turlar:

Akşam Yemekli Phuket Sunset Turu (65 Euro)

Akşam Yemekli Pattaya Kombi Turu (75 Euro)

Akşam Yemekli Bangkok Kombi Turu (85 Euro)

Öğle Yemekli James Bond Adası Turu (75 Euro)

Öğle Yemekli Phuket Kombi Turu (90 Euro)

(Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası 45 Euro indirimlidir)DAHİL OLANLAR:
Emirates Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Dubai – Phuket // Bangkok – Dubai – İstanbul HL parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
Yerel havayolları ile Phuket – Bangkok arası ekonomi sınıfı iç hat uçak biletleri (bagaj hakkı 15 kg.)
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
3* & 4* superior otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Örnek otel isimleri
Phuket / 3* Best Western Ocean Resort Phuket vb.
Phuket / 4* Hotel Clover Patong Phuket vb.
Bangkok / 3* Ibis Bangkok Sathorn vb.
Bangkok / 4* Modena by Fraser Bangkok vb.
Havalimanı – otel – havalimanı ve şehirler arası transferler,
Otel şehir vergileri
Türkçe rehberlik hizmetleri
TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilen/belirtilmeyen, rehber tarafından organize edilebilecek olan ekstra tur ve geziler,
İsteğe bağlı yerel rehber ve şoför bahşişleri (15 Euro)
İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (20 Euro)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#128
LOKASYON:
Tayland
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın