• Demo Hotel Bodrum
 KESİN ÇIKIŞLI

Yılbaşı Özel Büyük Yunanistan Turu


  • Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
  • Profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
  • 3* ve 4* otellerde 1 gece Selanik, 2 gece Atina, 1 gece İskeçe oda kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları.
Nea Karvali – Selanik – Meteora – Corinth Kanalı - Kavala – İskeçe – Drama

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: (27.12.2023): İstanbul

Akşam Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden 21:00, Mecidiyeköy Eski Ali Samiyen Stadı karşısı (İstikbal Mağazası ve Polat Holding önü) 21:30 İncirli Ömür Plaza önündeki otobüs dudaklarından 22:00’de, Beylikdüzü Marmara park Avm önündeki otobüs durağından 22:30’da, Silivri 5M Vega Avm önünden 23:15’de, Yenice Aytemiz tesislerinden 23:55 de, Namık Kemal Yaypet Dinlenme tesislerinden 00:25 de, Keşan Sapağı İpsala yönünden 01:45 de siz değerli misafirlerimizi turumuza başlıyoruz. İpsala sınır kapısına varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayıp Nea Karvali’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.

2. Gün: (28.12.2023): Nea Karvali – Selanik

Sabah Nea Karvali’de vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından Selanik'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik’e varışımıza müteakip yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Aya Sofya Kilisesi, Bey Hamamı, Hamza Bey Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanını görüyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Aristotales meydanında verilecek serbest zaman ardından Büyük İskender heykelini görüp otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşme ardından serbest zaman. Akşam arzu eden misafirler ekstra olarak düzenlenecek Yunan Tavernası Turuna katılabilirler (45 Euro) (Tur limitli içecekli ve akşam yemeklidir). Taverna turumuz sonrasında geceleme Selanik'teki otelimizde

3. Gün: (29.12.2023): Selanik – Atina

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp Yunanistan'ın başkenti Atina'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Meteora turumuza katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları görüp bir tanesini ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanıklık etmiş olacaksınız. Ortodoks keşişleri Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı'ya daha yakın olmak amacıyla UNESCO dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Turumuzun ardından Atina'ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz (Yol ve hava şartlarına bağlı olarak panoramik şehir turu bir sonraki gün de yapılabilir). Agora, Zeus Tapınağı (Panoramik olarak), Parlamento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından şehrin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler (45 Euro). Taverna turumuza sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği de dâhildir. Geceleme Atina'daki otelimizde.

4. Gün: (30.12.2023): Atina – Corint Kanalı – Pire Limanı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyadaki en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis turuna katılabilirler (45 Euro) (Akropolis giriş bileti dahildir). Rehberimiz eşliğinde yapacağımız tur sırasında bu anıtsal alanda bulunan eserleri hikayeleriyle beraber dinleyip fotoğrafladıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz. Acropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Corinth Kanalı turuna katılabilirler (25 Euro). Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth Kanalından gemilerin geçişini seyredeceğiz. Turumuzun ardından Atina’ya geri dönüyoruz. Akşamüstü dileyen misafirlerimiz ekstra (20 Euro) olarak düzenlenecek olan Atina'nın sahil semtlerini göreceğimiz Atina Gece turuna da katılarak, Pire, Paşa Limanını, Alimos, Faliro semtlerini yakından tanıyabilirler. Ardından meşhur balıkçıların olduğu pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5. Gün: (31.12.2023): Atina – Kavala – İskeçe

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala turumuz öncesi sizlere meşhur Kavala kurabiyesi almanız için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kavala’ya geçiyoruz ve yürüyüş turumuza başlıyoruz. Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir gibi tarihi ve önemli yerleri görme imkânı buluyoruz. Turumuzun ardından İskeçe'ye hareket ediyoruz ve İskeçe'ye varışımızla otobüs ile panoramik turumuzda Osmanlı'nın izlerinin hâkim olduğu tarihi dokuyu görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yılbaşı Eğlencesi Turuna katılabilirler (75 Euro).

6. Gün: (01.01.2024): İskeçe – Drama – Porto Lagos – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Drama ve Porto Lagos turuna katılabilirler (20 Euro) (Tura katılmayacak olan misafirlerimiz İskeçe merkezde serbest olarak zaman geçireceklerdir). İlk olarak Drama’ya gidiyoruz. Adı türkülere konu olmuş bu güzel şehirde yapacağımız turun ardından Porto Lagos’a geçiyoruz. Gölün üzerine kurulmuş bu iki güzel kiliseyi görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra İskeçe Gümülcine Dedeağaç üzerinden İpsala sınır kapısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolu takip edilerek İstanbul'a yolculuk. Varışımızla beraber siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.


EK BİLGİLER

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

21:30 Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı)

22:00 İncirli Ömür Plaza Önü

22:30 Beylikdüzü Marmarapark AVM Önü

23:15 Slivri Kipa

23:55 Yenice Aytemiz İstasyonu

00:25 Namık Kemal Yay Tesisleri

01:45 Keşan Kavşağı

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
Profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
3* ve 4* otellerde 1 gece Selanik, 2 gece Atina, 1 gece İskeçe oda kahvaltı konaklama
Programda belirtilen panoramik şehir turları.
Araç içi su ikramı
Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri

HARİÇ OLANLAR:
Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Ekstra turlar
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
İlk gün sabah kahvaltısı
Öğle ve akşam yemekleri.
Schegen Vizesi
Şehir vergileri ve sınır geçiş ücretleri (20 Euro ya da 25 euro otelin konumuna göre farklılık gösterir . Otobüste rehbere ödenir.)
Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#136
LOKASYON:
Yunanistan
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın