• Demo Hotel Bodrum
Elit Paris Turu THY ile 3 Gece Ekstra Turlar DahilElit Paris Turu THY ile 3 Gece Ekstra Turlar DahilElit Paris Turu THY ile 3 Gece Ekstra Turlar Dahil
 EKSTRALAR DAHİL

Elit Paris Turu THY ile 3 Gece Ekstra Turlar Dahil


  • Tüm Geziler Dahil, Ekstra tur ödemesi yok!
ROMANTİZMİN VE AŞKIN ŞEHRİ PARİS

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – PARİS

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 04.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1821 sefer sayılı uçuşu ile 06.55’de Paris’e hareket. Yerel saat ile 09.35’de varış Pasaport bagaj alım işlemlerinden sonra alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz romantizmin ve aşkın şehri Paris şehir turumuza başlıyoruz. Napolyon’un mezarı gibi birçok önemli yapı bulunduran kompleks Les Invalides, Eiffel Kulesi’nin hemen önünde kuleye karşı güzel bir fotoğraf çekilmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen Paris’in en ünlü parklarından Champ de Mars, 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel tarafından Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları için yapılan, Paris denilince ilk akla gelen, yalnız Paris’in değil dünyanın en ünlü sembolik yapılarından Eiffel Kulesi ( kule çıkışı dahil değildir.) yine Eiffel Kulesi’nin karşısında Sen Nehri kıyısında gündüzleri turistleri, hediyelik eşya satıcılarını ve patencileri ağırlayan, geceleri de ışıklandırılan Eiffel Kulesi’ni izleyenlerle dolu, yüksek sütunlu kanatlarıyla günümüzdeki bir çok müzeye ev sahipliği yapan Trocadero Meydanı dünyanın en büyük döner kavşaklarından, tam 12 caddenin birleşim noktası, en üst katına çıkarak muhteşem Paris manzarasını seyredebileceğiniz Zafer Takı (Arc de Trimophe), birbirinden lüks moda markalarının mağazalarına, kafe ve restoranlara, sinemalara, turistik dükkanlara ev sahipliği yapan, dünyanın en bilindik ve lüks bulvarlarından Şanzelize Caddesi (Champs-Élysées) görülüp verilecek serbest zaman sonrası otelimize yerleşme konaklama otelimizde.

20 Nisan tarihidi gidiş uçuşu:Türk Havayolları’nın TK 1823 sefer sayılı uçuşu ile 10.00’de Paris’e hareket. Yerel saat ile 12.40’de varış.

2. Gün: PARİS

Sabah kahvaltı sonrası Paris şehir turumuza devam ediyoruz. Köprü başlarında 17 metrelik sütunların üzerinde sanatı, bilimi, ticareti ve endüstriyi simgeleyen dört adet Pegasus (kanatlı at) bulunan, 32 büyük sokak feneriyle aydınlatılmış, Paris’te evlenen çiftlerin fotoğraf çektirmeyi en çok tercih ettikleri III. Alexandre Köprüsü, 1792 yılında Kraliyete karşı yapılan Fransız Devrimi’nde çok önemli olaylara sahne olup 1119 kişinin giyotin ile idam edildiği Paris’in en büyük ve en ünlü meydanı Concorde, Louvre Müzesi ile Concorde Meydanı arasında 25 hektarlık, içerisinde yürüyüş yolları, havuzlar ve heykellerin yer aldığı Sen nehri kıyısındaki Tuileries Parkı, yılda yaklaşık 10 milyon kişi ziyaret ettiği, içinde 35.000’e yakın önemli eserin sergilendiği, yalnızca Paris’in değil, dünyanın en büyük müzelerinden Louvre Müzesi ana giriş cam piramit meydanı (Louvre müzesini tam anlamıyla ziyaret için bir tam gün dahi yeterli olmayacağından ilgi duyan misafirlerimiz serbest zamanlarında Louvre ve Orsay müzelerini gezebilirler), Sorbonne Üniversitesi'ne ve öğrencilerle dolu kafelere ev sahipliği yapan şehrin karakteristiğini en iyi yansıtan semt Quartier Latin, öğle saatleri serbest zaman da Paris’in en işlek, canlı her türlü yiyeceği bulabileceğiniz Saint Michel, toplam turist sayısı bakımından Eiffel Kulesi’nden bile fazla ziyaretçi çeken, aynı anda 9000 kişinin ibadet yapabildiği, 170 yılda yapılabilmiş bir Gotik şaheseri, Fransa’nın en önemli dini yapısı Notre Dame Katedrali, Seine Nehri üzerine kurulmuş, insanların köprüye astıkları binlerce kilit nedeniyle Aşıklar Köprüsü olarak da bilinen Paris’in en ünlü yaya köprüsü Pont Des Arts görülerek gezimiz sona eriyor. Tur sonrası serbest zaman, otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün: PARİS

 Sabah kahvaltının ardından Paris gezimizde sahip olduğu dış görünüm kadar içindekilerle de Paris’in en çok ziyaret edilen noktalarından ve sembollerinden biri olan, göz kamaştırıcı Opera Garnier, şehrin birçok noktasından görülebilen, şehrin panoramik manzarasının da seyredilebileceği beyaz travertenli, heybetli kilise Sacre Coeur Bazilikası, Pablo Picasso, Claude Monet gibi dünyaca ünlü ressamların da birçok çalışmaya imza attığı, 130 metre yüksekliğiyle Paris’in en yüksek noktalarından Ressamlar Tepesi,görüldükten sonra Paris’in güzellikleyle sizi serbest bırakıyoruz. Geceleme Paris Otelimizde.

4. Gün: PARİS - İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonrası Paris’de ki son günümüzde uluslararası kurum ve kuruluşların temsilciliklerinin de yer aldığı gökdelenler, sanat eserini andıran mimari yapılar ve sosyal donatı alanlarıyla kentin görülmesi gereken yerleri arasında Paris’in modern yüzünü yansıtan Avrupa’nın en büyük finans merkezi olan La Défense bölgesi ve içinde dev alışveriş merkezi Westfield Les Quatre Temps. Vereceğimiz serbest zamanın ardından havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1834 sefer sayılı uçağı ile 17.55’da İstanbul’a uçuş. 22:35 'te Istanbul Yeni Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Paris – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri, Alan/otel /alan transferleri,
Paris'te 3* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar
Programda belirtilen tüm geziler
Otel konaklama turist vergileri
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.),
Türkçe tur liderliği hizmeti.

HARİÇ OLANLAR:
Yurt dışı çıkış harcı ,
Vize ücreti ve hizmet bedeli,
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti ,
Kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri,
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri,
Programda belirtilmeyen tüm turlar.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#184
LOKASYON:
Avrupa
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın