• Demo Hotel Bodrum
 EN İYİ FİYAT

  • Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Kahire-Hurgada/İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Hurgada’da otelde alacağınız 4 akşam yemeği
  • Hurgada’da 4 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
  • Hurgada’da yapılacak olan panoramik şehir turu
  • Kahire'de yapılacak olan panoramik şehir turu
  • Özel otobüsümüzle yapılacak olan Kahire – Hurgada arası transfer

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Kahire

04:45 İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Tailwind Havayolları’na ait TWI 7451 sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 07:45’te Mısır’ın başkenti, Afrika kıtasının en önemli politik, kültürel ve en büyük şehirlerinden biri olan Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Saat 09:05’te Kahire’ye varış. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirler. Varışımızla birlikte çıkacağımız panoramik şehir turunda bu zengin kültürel tarihi olan kentimizin belirli yerlerini birlikte gezeceğiz Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece birkaç tanesi. (Sakkara Piramitleri Turuna katılan misafirlerimiz, tur sonrasında panoramik şehir turu yapacaktır. Tura katılmayan misafirlerimizin panoramik şehir turu sonrasında otele transferleri sağlanacaktır). Otelimize transfer ve odalara giriş. Odalara giriş saati 14:00'dır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Piramitler & Sfenks Işık ve Ses Gösterisi turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler& Mısır Müzesi & Khan el Khalil-i Çarşısı Turuna ve/veya Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde

3. Gün: Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye veya Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi & Eski Kahire Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde

4. Gün: Kahire – Hurgada

Kahvaltı otelde. Odalarımızı boşaltıp çıkışımızı yaptıktan yaklaşık 470 km’lik bir yolculuk ile Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alan harika sahilleri ile ünlü Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte çıktığımız şehir turumuzda; Yeni Hurgahada ve Eski Hurgada , El Mina Camii panoramik olarak görülecek yerlerdir. Sonrasında, Sheraton Caddesi'nde alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5. Gün: Hurgada

Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Portakal Koyu (Orange Bay) Tekne Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

6. Gün: Hurgada

Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna katılabilirler. Bu turumuzda; Antik Mısır kenti olan Thebes Harabeleri’nin üzerine kurulu olan ‘’dünyanın en büyük açık hava müzesi’’ olarak anılan, Luksor şehrini gezeceğiz. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Hurgada

Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Motosafari/ATV-Buggy ve/veya Akşam Yemekli Bedevi Gecesi ve/veya Denizaltı Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde

8. Gün: Hurgada – İstanbul

Kahvaltı otelimizde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimiz belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, Saat 10:40’ta Tailwind Havayolları'na TWI 7552 sefer sayılı özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 14:35’te İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

EK BİLGİLER

Bu turumuzda Kahire-Hurghada arasında otobüs yolculuğu bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu yolculuğu uçak ile yapabilir.

Yetişkin/Çocuk (2 – 12 Yaş) : 150 USD / Bebek (0 – 2) : 50 USD

ÖNEMLİ NOT: Pasaportunuzun minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.


EKSTRA TUR LİSTESİ

PİRAMİTLER & SFENKS IŞIK VE SES GÖSTERİSİ

Piramitlerin ve Sfenks'in mistik atmosferini hissedebileceğiniz, tarih yolculuğunda büyülü bir geceye katılın. Binlerce yılın izlerini takip ederken, muhteşem ışık ve ses gösterileriyle büyülü bir deneyim yaşayacaksınız.

Yetişkin Ücret : 35 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 20 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI

İlk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden Piramitler ve Sfenks (bölge giriş ücreti dahildir). Burada, Keops Piramidini, diğer Giza Piramitleri’ni ve meşhur Sfenks'i göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Sonrasında, gezimize yürüyerek devam ediyoruz ve sizleri meşhur Khan el Khalil-i Çarşısı'na götürüyoruz. Yol üzerinde, İslam dünyasının en eski ve önemli, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan El Ezher Üniversitesi ve bu üniversitenin kurucusu olan Fatımî Halifesi Muizz Li-Dinallah tarafından 972 yılında inşa edilmiş dünya genelindeki Müslümanlar için fetva makamı ve İslam çalışmalarının yapıldığı El-Ezher Camii’yi görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapıp, otantik kahvehanelerde çay, kahve içebilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 100 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 60 USD

NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ)

Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka güzel olur. Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.

Yetişkin Ücret : 75 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 50 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ İSKENDERİYE TURU

İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodoslu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip ve Kordon bölgesi ile İzmir’e benzetilen şehir, ülkenin en büyük ikinci kentidir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Roma Amfitiyatrosu, Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçı. Öğle yemeğimizi tur esnasında İskenderiye’nin meşhur balık restoranlarından birinde alacağız. Tarihi keşfetmek ya da doğal güzelliklerin tadını çıkarmak kaçırılmayacak bir fırsat.

Yetişkin Ücret : 110 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 70 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ 3 DİNİN MERKEZİ ve ESKİ KAHİRE

İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de üç dinin tarihine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn tulun-As Camii, Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asılı Kilise (dışarıdan), Amr İbn Al As Camii ve Hristiyan'lar için büyük öneme sahip Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Koptik Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Sonrasında Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen Mohammed Ali Camii görülecektir. Ardından, görkemli bir törenle açılmış ve en önemli firavun mumya koleksiyonunu barındıran Mısır Medeniyetler Müzesi (giriş ücreti dahildir) gezilecektir. Turumuzu Nil Nehri üzerinde yapacağımız filika (tekne) gezisi ile sonlandırıyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.

Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz.

Yetişkin Ücret : 125 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 75 USD

ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU

Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramir kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti sahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir restoranda alacağız.

Yetişkin Ücret : 100 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 60 USD

DENİZALTI TURU

Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Yetişkin Ücret : 65 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 45 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN PORTAKAL KOYU

Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir.

Not:1 Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz), gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Not2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 60 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 35 USD

Tüplü Dalış Ücreti : 30 USD

ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU

Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, çölde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.

Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz.

Not 2: Kask tur fiyatına dahildir. Poşu, gözlük ve 1 şişe su isterseniz kişi başı 6 USD ilave olur.

İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam) : 60 USD

Tek Kişilik ATV Fiyat : 40 USD

İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam) : 70 USD

Tek Kişilik Buggy Fiyat : 50 USD

ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU

Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak.

Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.

Yetişkin Ücret : 35 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 20 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU

Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil) ,Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil) , Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.

Yetişkin Ücret: 130 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 80 USD

EKSTRA TUR İNDİRİMİ

Kişi başı minimum 300 USD'lik tur alana %10 indirim

Tüm turları alana %20 indirim
DAHİL OLANLAR:
Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Kahire-Hurgada/İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
Hurgada’da 4 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
Hurgada’da otelde alacağınız 4 akşam yemeği
Hurgada’da yapılacak olan panoramik şehir turu
Kahire'de yapılacak olan panoramik şehir turu
Özel otobüsümüzle yapılacak olan Kahire - Hurgada arası transfer
Program dahilinde açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk Sigortasıdır)

HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı Çıkış Harcı
Vize Hizmeti (40 USD - Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirillirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) ( Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
Ekstra turlar
Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.
Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
Seyahat Güvence Paketi.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#129
LOKASYON:
Mısır
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın