• Demo Hotel Bodrum

BİLGİ
İSTEYİNİZ8 Gün
Tunus
178

BİLGİ
İSTEYİNİZ

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.


Msc Grandiosa ile Tunuslu Sicilya & Akdeniz


  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul (SAW) – Barselona (BCN) - İstanbul (SAW) uçuşu
  • Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama
  • Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
  • Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – BARSELONA

Sabiha Gökçen Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 08:00’da buluşma. Pegasus havayolları PC1095 sefer sayılı uçağı ile saat 10:55’ de Barselona’ya hareket. Yerel saat ile 13:35 varışımızın ardından bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve Barselona limanına doğru yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme için serbest zaman. Gemimiz akşam 18:00’da limandan ayrılıyor

2. Gün: DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz.

3. Gün: LA GOULETTE(TUNUS)

Gemimiz sabah 08.00’da La Goulette limanına yanaşacaktır. Başkent Tunus'un 12 km doğusunda Tunus Körfezi ve Tunus Gölü'nün kıyısında yer almakta olup Tunus metropoliten alanının bir parçasıdır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “La Goulette & Tunus Şehir Turu” na katılabilirler. Limandan özel aracımız ile ayrılarak Bardo Müzesi; Hammouda Paşanın Mezarı ve Camisi; St. Vincent de Paul Katedrali gibi tarihi yerlerin yanı sıra dünyaca meşhur yerel Tunus Pazarları (Souk de Chechias (Şapka Pazarı), Souk des Femmes (Kadınlar Pazarı), Souk de la Laine (Yün Pazarı), Souk des Orfevres (Kuyumcular Çarşısı), Souk des Tapis (Halıcılar Çarşısı), Souk de Etoffes (Tuhafiye Pazarı), Souk el Attarine (Parfüm pazarı) görülecek yerler arasındadır. Ardından alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 18.00’ de limandan ayrılacaktır.


4. Gün: PALERMO

Gemimiz sabah 08.00’da Palermo limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Palermo & Cefalu Şehir Turu”’na katılabilirler. Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Palermo’ya devam ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır.. Gemimiz akşam 18.00’ da limandan ayrılacaktır.


5. Gün: NAPOLİ(POMPEII)

Gemimiz sabah 06.30’da limana yanaşacaktır. Ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Napoli panoramik şehir turu & Pompeii’ başlıyor. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Pompeii turumuz için devam ediyoruz. Napoli limanına dönüş.. Gemimiz saat 17.00’de limandan ayrılacaktır.


6. Gün: LIVORNO(FLORANSA)

Gemimiz sabah 09.00’da limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Bologna & Floransa Şehir turuna katılabilirler. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Gemimiz saat 20:00’da limandan ayrılacaktır.


7. Gün: MARSİLYA (PROVANCE)

Gemimiz sabah 10.00’da limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Marsilya Panoramik Şehir Turu & Aix En Provance ” turuna katılabilirler. Bu gün ki turumuzda rehberimizle buluştuktan sonra ilk önce Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sora şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. YY ’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Kısa bir molanın ardından önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’ya geri döneceğiz. İlk olarak Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra şehir merkezinde serbest vaktimizin ardından gemimize döneceğiz. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz saat 19.00’de limandan ayrılacaktır.


8. Gün: BARSELONA - İSTANBUL

Gemimiz sabah saat 08:00 da limana yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile Barselona havalimanına hareket edeceğiz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC1092 sefer sayılı uçağıyla saat 14:35’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 19:05’de İstanbul’a varış.

DAHİL OLANLAR:
Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul (SAW) – Barselona (BCN) - İstanbul (SAW) uçuşu
Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama
Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.
Türkçe Rehberlik hizmeti. (min. 20 kişi)
Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
Havalimanı ve liman vergileri (500 EUR)
Gemi personeli hizmet bedeli (12 yaş ve üstü 84 EUR pp ; 2 -11 yaş çocuk 42 EUR)

HARİÇ OLANLAR:
Sağlık hizmetleri.
Kara turları
Güzellik merkezi ve SPA alanı
Gemideki tüm içecekler
Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
Çok girişli Shengen Vize bedeli
Yurt dışı çıkış harcı
İç hat bağlantı uçuşları
Covid-19 sağlık sigortası

EK BİLGİLER

Cruise Gemilerinde Yaşam ve Kısa Bilgiler

Cruise gemileri son teknoloji ile donatılmış yüzen deluxe otel benzetmesi yapabiliriz. Yapılacak aktiviteleri belirten günlük programı her günün önceki akşamı odanıza dağıtılan gemi gazetesinden takip edebilirsiniz. Bu gazete de gemi içinde yapılacak tüm aktiviteler, hava durumu, uğranacak liman ile ilgili bilgiler, özel restaurantlar veya spa için rezervasyon irtibat bilgileri de dahil olmak üzere kısaca gemide o gün ne olacağı ile ilgili tüm bilgilere hakim olacağınız bir bülten şeklinde düşünebilirsiniz. Gemide en yaygın dil İngilizce’dir. Türkçe rehberli bir programda iseniz rehberimiz size gemi bültenlerinden restaurant menülerine kadar tüm konularda destek olmaktadır ve siz değerli misafirlerimiz için özel bültenler hazırlamaktadır.

Gemiye binişte bagaj, pasaport teslimini ve kredi kartı bilgilerinizi (olası harcamalar için depozito işlemi yapılacaktır) geminin girişinde bulunan check-in masasından yapmanız gerekmektedir. Pasaportunuz seyahatin başlangıcında verildikten sonra ancak tur bitiminde tarafınıza geri verilecektir. Pasaportunuzu gemiye teslim ettikten sonra gemi tarafından size Boarding-Card verilecektir. Bu kart hem pasaportunuz hem kabininizin anahtarı hem de gemi içinde yapacağınız tüm işlemler için kullanacaksınız. Boarding-Card üzerinde isim soy-isminiz, kabin numaranız, yemek oturumunuz gibi çeşitli bilgiler yazılı olarak bulunmaktadır.

Gemide yolcular için dress-code bulunmaktadır. Gemi de kaptanın hoş geldin yemeği ve gala gecesi gibi özel etkinlikler bulunduğundan yanınıza şık ve klasik elbiseler almanızı rica ederiz. Gala gecesi ve hoş geldin yemeği gibi organizasyonları ve özel organizasyonlar gibi etkinlikleri ilk başta belirtilen gemi gazetesi üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca bülten de dress-code’ da belirtilmektedir.

Cruise gemilerinde günün 20 saati her an bir şeyler yiyebileceğiniz açık büfe restaurantlar mevcuttur. Ücretinize dahil olan ana restaurantta ki kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğine ek olarak fast food noktaları ve açık büfeler mevcuttur. Gemi de ayrıca özel konsept restauranlar mevcuttur. Thai restaurantı, Steak house gibi. Bu restaurantlar için önceden rezervasyon yapıp özel şeflerin hazırladığı özel yemekleri tadabilirsiniz. Tematik restauranlar ekstra ücrete tabidir.

Cruise gemilerinde çocuklu aileler için bir çok olanak ve aktivite mevcuttur. Gemide çocukların zaman geçirebileceği çocuk havuzları ve oyun kulüpleri mevcuttur.

Cruise gemileri, mühendisler tarafından seyahat sırasında sallanmayacak şekilde tasarlanmıştır ve gemi kaptanları da özel olarak eğitilmiştir. Kabininiz de dahil olmak üzere, geminin tüm iç alanlarında sigara içmek yasaktır. Açık güvertede sigara içmeyi yasaklayan herhangi bir işaret bulunmadığı ve küllüklerin bulunduğu yerlerde sigara içebilirsiniz. Gemilerde doktor ve hemşire bulunmaktadır. Gemiler de engelli kabini bulunmaktadır.

MSC Cruises Ekstra Paketler

Kişi başı olarak fiyatlandırılan içecek paketlerinde kabinde konaklama yapan herkesin ilgili paketi satın alması zorunludur.

Easy İçecek Paketi; Günlük Kişi Başı 39 € - Gemide Alınırsa Günlük Kişi Başı 47 €

Paketin kapsadığı içecekler; Klasik Kokteyller, Alkolsüz Kokteyller, Kadehte House Şarap, Fıçı Bira, Soda, Meyve Suları, Şişelenmiş Maden Suyu, Espresso, Cappuccino, Coffe Latte, Çay

Easy Plus İçecek Paketi; Günlük Kişi Başı 54 € - Gemide Alınırsa Günlük Kişi Başı 63 €

Paketin kapsadığı içecekler; Fiyatı 9€ veya 10$’ a kadar olan tüm içecekler, Dondurulmuş ve Klasik Kokteyller, Çeşitli Alkollü İçkiler, Likörler, Kadehte Şarap Çeşitleri, Gemide Satın Alınan Şişe Şaraplarda %10 İndirim, Çeşitli Fıçı ve Şişe Biralar, Alkolsüz Kokteyller, Alkolsüz İçecekler, Maden Suyu, Kahve İçecekleri, Sıcak Çikolata ve Çay

Premium Extra İçecek Paketi; Günlük Kişi Başı 74 € - Gemide Alınırsa Günlük Kişi Başı 87 €

Fiyatı 14 € veya 16$’ a kadar olan tüm içecekler, Çeşitli Dondurulmuş veya Klasik Kokteyller, Premium Marka Alkollü İçkiler, Likörler, Kadehte çeşitli Şarap ve Şampanya çeşitleri, Gemide satın alınan şarap ve şampanya şişelerinde %25 indirim, Fıçı ve şişelenmiş bira, soda ve meyve sularından oluşan tüm seçenekler, Maden Suyu, Enerji İçecekleri Klasik Kahve İçecekleri, Sıcak Çikolata, Çay

Alkolsüz İçecek Paketi; Günlük Kişi Başı 24 € - Gemide Alınırsa Günlük Kişi Başı 29 €

Paketin kapsadığı içecekler; Çeşitli Alkolsüz Kokteyller, Gazlı İçecekler ve Enerji İçecekleri, Maden Suyu, Aromalı Su, Meyve Suyu, Klasik Kahve İçecekleri ve Kahve Spesiyaliteleri, Sıcak Çikolata, Çay, Yumuşak Dondurma

Çocuk İçecek Paketi; Günlük Kişi Başı 17 € - Gemide Alınırsa Günlük Kişi Başı 20 €

(18 Yaş Altı için geçerlidir)

Paketin kapsadığı içecekler; Çeşitli Alkolsüz Kokteyller, Gazlı İçecekler ve Enerji İçecekleri, Maden Suyu, Aromalı Su, Meyve Suyu, Klasik Kahve İçecekleri ve Kahve Spesiyaliteleri, Sıcak Çikolata, Çay, Yumuşak Dondurma

Browse İnternet Paketi; 1 Cihaz Kişi Başı 62 € - 2 Cihaz Kişi Başı 112 €

Paket Kapsamı: Sınırsız veri, 24 saat erişim, Web'e sınırsız erişim, E-posta ve resim gönderimi/alımı, Messenger uygulamalarında sohbet edin (WhatsApp vb.)

Browse & Stream İnternet Paketi; 1 Cihaz Kişi Başı 90 € - 2 Cihaz Kişi Başı 168 €

Paket Kapsamı: Sınırsız veri, 24 saat erişim, Web'e sınırsız erişim, E-posta ve resim gönderimi/alımı, Messenger uygulamalarında sohbet edin (WhatsApp vb.) ve görüntülü sohbette sohbet imkanı, Müzik dinleme ve video izleme imkanı, Sosyal medyada video yayınlama ve canlı yayın imkanı


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#178
LOKASYON:
Tunus
ULAŞIM
Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın