• Demo Hotel Bodrum
Klasik İtalya Promosyon Klasik İtalya Promosyon
 KESİN ÇIKIŞLI

  • Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İstanbul (SAW) – Bologna (BLQ) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Panoramik Venedik, Bologna, Floransa ve Roma şehir turları
  • 3* & 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
ROMA (3) & FLORANSA (2) & VENEDİK (2)

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – BOLOGNA – ROMA / 25 Nisan 2024

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 03:35’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 6155 sayılı özel seferi ile saat 06:35’de Bologna’ya uçuş. Yerel saat ile 08:15’de varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Roma şehrine hareket. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Şehir turumuzda Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: ROMA / 26 Nisan 2024

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei Turu (95 Euro)’na katılabilirler. İlk olarak Napoli şehrinde hareket ederek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Pompei’ye hareket ediyoruz. Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Tur sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde

3. Gün: ROMA / 27 Nisan 2024

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo & Nemi) & Vatikan Turu (65 Euro)’na katılabilirler. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Ardından Hristiyanlık’ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro meydanına hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu (30 Euro)’na veya Antik Roma tarzı yemekli olarak gerçekleştirilen Eğlenceli Roma Gece Turu (65 Euro)’na katılabilirler. Konaklama otelimizde.

4. Gün: ROMA – FLORANSA / 28 Nisan 2024

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto Turu (30 Euro)’na katılma imkanı. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


5. Gün: FLORANSA / 29 Nisan 2024

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana Turu (95 Euro)’na katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


6. Gün: FLORANSA – VENEDİK / 30 Nisan 2024

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehrine hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona & Garda Gölü Turu (55 Euro)’na katılma imkanı. Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Verona turumuzun ardından Kuzey İtalya’nın en güzel göllerinden birisi olan Garda Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Ardından Venedik yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Venedik şehir turunu başlıyoruz. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol Turu (25 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


7. Gün: VENEDİK / 01 Mayıs 2024

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ljubljana & Bled Gölü Turu (80 Euro)’na katılabilir. Bohinj buzulunun etkisi ile oluşan Bled Gölü, 2 km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğularını fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.Tur sonrası Ljubljana’ya hareket. Varışın ardından panaromik şehir turu. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan ve St.Nicholas Katedrali var. Tur sonrası otele geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


8. Gün: VENEDİK – BOLOGNA / 02 Mayıs 2024

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Bologna şehrine yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği San Marino Turu (30 Euro)’na katılabilirler. Avrupa’nın 6 mikrodevletinden birisi olan ve etrafı İtalya toprakları ile çevrili, gelir kaynaklarının %50’sini Turizm oluşturan bu küçük ülkede gerçekleştireceğimiz tur esnasında Piazza della Liberta (Özgürlük Meydanı), Guaita Kalesi, Cava dei Balestrieri ve Porta San Francesco Kilisesi göreceğiniz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Bologna Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.

9. Gün: BOLOGNA – İSTANBUL / 03 Mayıs 2024

Bologna Havalimanı’na varışımızın ardından bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Pegasus Hava Yolları PC 6156 sayılı özel seferi ile saat 03:15’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 06:45’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 480 EUR YERİNE 410 EUR

Napoli & Pompei Turu 95 EUR

Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo & Nemi) & Vatikan Turu 65 EUR

Roma Gece Turu 30 EUR

Orvieto Turu 30 EUR

Toscana Turu 95 EUR

Verona & Garda Gölü Turu 55 EUR

Ljubljana & Bled Gölü Turu 80 EUR

San Marino Turu 30 EUR


AVANTAJLI ECO EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 115 EUR YERİNE 100 EUR

Orvieto Turu 30 EUR

Verona & Garda Gölü Turu 55 EUR

San Marino Turu 30 EUR

DAHİL OLANLAR:
Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İstanbul (SAW) – Bologna (BLQ) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
3* & 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirler arası transferler
Panoramik Venedik, Bologna, Floransa ve Roma şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
Şehir vergileri (25 Euro) (Tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunlu ücrettir.)
Vaporetto ücreti (15 Euro) (Tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunlu ücrettir.)
Vize ücreti (190 Euro)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Covid-19 Sağlık Sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Ekstra turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#166
LOKASYON:
İtalya ( çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın