• Demo Hotel Bodrum
Tayland Kamboçya Vietnam TuruTayland Kamboçya Vietnam Turu

1.599

en düşük kişi başı

9 Gün
Tayland
113

1.599

9 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.


 İYİ SEÇİM!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ISTANBUL – BANGKOK

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 58 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:50’de Bangkok hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün: BANGKOK

Yerel saat ile 06:20’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Varışa istinaden yapılacak olan panoramik şehir turumuzda, Altın Buda Tapınağı, Çiçek Pazarı, Çin Mahallesi, Parlemento Binası ve Demokrasi Anıtı , Tayland’ın yeni en yüksek binası görülecek yerlerden bazılarıdır. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik ama modern güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Asiatique River Front Gece Pazarı turuna katılabilirler. (10 Euro) Bangkok’un tarihindeki ilk ticari liman yerleşimi olan bu dev panayır alanında asya kültürüne özgü sayısız minik dükkanlarda alışveriş yapabilecek ve nehir kenarındaki thai kafelerinde keyif molası verebileceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

3. Gün: BANGKOK

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. (50 Euro) Dünyaca ünlenmiş ve CNN televizyonunun jeneriklerine dahi girmiş olan otantik yüzen çarsı gezisinde Hindistan cevizi çiftliği, meşhur Tik ağacı atölyesi ve dar kanalların içinde yerel köylülerin el emeklerinin satıldığıyerlerden alışveriş yapma imkânı bulabileceksiniz. Şehre dönüş yolculuğu esnasında taze tropikal meyveler, Hindistan cevizi ve pankek ikramlarımızda olacaktır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kanallar turuna katılabilirler. (30 Euro) Şehri modern ve egzotik anlamda ikiye bölen Chaophraya nehrinin meşhur su kanalları üzerinde yapacağınız tekne gezintisi unutulmaz anılara sahip olmanızı sağlayacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

4. Gün: BANGKOK – SIEM REAP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Siem Reap’e hareket. Rahat ve konforlu bir yolcuğun ardından Poipet sınırında öncelikle Tayland çıkışımızı yapıyoruz ve yaklaşık 250 mt yürüyerek Kamboçya sınırında vize işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat bir yolculuğundan ardından Siem Reap’taki otelimize yerleşiyoruz.Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek TonLé Sap Gölünde Yüzen Evler ve Gece Pazarı turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuzda ilk olarak Tonlé Sap

gölü üzerine kurulmuş ve eski usül yerel idare ile yönetilen yüzen köyü ziyaret edeceğiz. İnsan birkara canlısı olsa da, her ortamda hayatta kalmayı başarıyor cümlesi işte tam da Yüzen Evler köyünde anlam kazanıyor. İnsanlar burada karaya ayak basmadan hayatlarını devam ettiriyorlar.

Öyle ki kara yolunun olmaması öğrencileri deniz yoluyla okula gitmeye zorunlu kıldığı gibi elektriğin olmaması da insanları televizyon sevgisinden vazgeçirememiş. İnsanlar evlerin üzerine antenler kurarak aküler yardımıyla televizyon izlemektedir. Güneydoğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonlé Sap, Dünya’nın ekolojik su rezervlerinden birisidir. Aynı zamanda Dünya’nın en büyük taşkın su yatağıdır. Yağışsız sezonda 1mt derinliğe sahip olan göl 2700 km2 alana sahipken bahar ve yaz aylarında muson yağmurlarının etkisiyle 6 kat büyüyor ve 8 mt’ye kadar varan derinliğe ulaşarak yaklaşık 16.000 km2 bir alanı kaplıyor. Burası 1997 yılında Unesco tarafından Dünya Biyosfer Rezerv alanı olarak koruma altına alınmıştır. Yaklaşık 4 milyon insanı besleyen bu gölde yapılan balıkçılık ülkenin deniz ürünleri ihtiyacının 4’de 1’ini karşılamaktadır. Oldukça ilginç hayatlara ev sahipliği yapan bu yeri görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.


5. Gün: SIEM REAP

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Angkor Tapınağı turuna katılabilirler. (100 Euro) 900 yılı aşkın tarihi ile Hinduizm esaslarına göre 8 kilometrekarelik alana yapılmış ama sonradan bir çok savaş ve dönem geçirirken Budizmden de nasibini almış , filmlere dekor olmuş , dünyanın en doğal görünümlü tapınağını ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız local restorana geçiyoruz. Güzel bir yemeğin ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Apsara Geleneksel Dansları Eşliğinde Akşam Yemeği turumuza katılabilirler. (40 Euro) Akşam yemeğinizi geleneksel Kamboçya dansları eşliğinde yemek isterseniz, bu tiyatro sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır. Khmer kültürünün ve geleneksel tiyatrosunun harmanlandığı bu tiyatroda, ikisini de aynı anda deneyimleyebilirsiniz. Güzel bir gecenin ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

6. Gün: SIEM REAP – SAIGON (HoChiMinh)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceğiz saate kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından yerel hava yolları ile Saigon’a hareket.Varışın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile otele transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Saigon Nehri Cruise tekne turuna katılabilirler. (60 Euro) Muhteşem Saigon manzarası eşliğinde güzel bir akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz.Geceleme otelde.

7. Gün: SAIGON (HoChiMinh)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Chu Chi tünelleri turuna katılabilirler. (70 Euro) Vietnam savaşı esnasında yerin altına kurulmuş bu mühendislik harikası tüneller 5 katmanlı olarak inşa edilmiştir.Sadece savaşmak için değil , aynı zamanda yaşam alanı olarakta kullanılmış olan bu dar tünelleri gezerken , yerel halkın bu tünellerde yaşamının hikayelerini dinleyecek ve ayrıca büyük makinali tüfekleri kullanma deneyimine sahip olma imkani da bulabileceksiniz.Tur dönüşü lokal restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. Turumuzun ardından Saigon şehir turumuz başlıyor.Eski fransız sömürgesi olmasının etkilerini barındıran otantik ve modern plaza yapılarını bir arada görebileceğiniz bu dev şehirde yapacağınız gezi esnasında tarihi posta binası , Notre-dame katedrali , opera binası ve savaş müzesi göreceğiniz yerlerden bazılarıdır.Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde.

8. Gün: SAIGON (HoChiMinh)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Mekong Deltası turuna katılabilirler. (70 Euro) Deltanın 3 farklı ada yaşamını deneyimleyeceğimiz bu programda , rengarenk meyva bahçelerinde yerel sanatçıların müzikleri eşliğinde tropikal meyva tadımı ve ev yapımı bal çaylarımızı yudumlayacağız.Vietnam savaş filmlerinde sürekli gördügünüz sular içindeki sazlıklar arasında

bot gezintisini yaptıktan sonra öğle yemeğimizi lokal restaurantta alacağız. Turumuzun ardından şehir merkezinde gündüz kurulan ve üstü güneşten korumalı konumdaki Ben Thanh gündüz pazarında serbest zaman verilecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelde

9. Gün: SAIGON (HoChiMinh) – İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz haftanın yorgunluğu atmak için SPA masajı yaptırabilirler. Daha sonra havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 163 tarifeli seferi ile 22.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05.00’da varış ve turumuzun sonu.

DAHİL OLANLAR:
Türk Havayolları ile İstanbul – Bangkok // Saigon - İstanbul arası uçak bileti,
Siem Reap – Saigon Dış Hat Uçak Bileti,
Havalimanı vergileri,
Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
Panoramik Bangkok ve Saigon Şehir Turları
4* Otellerde 7 Gece oda kahvaltı konaklama,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kamboçya Vize Ücreti (40 USD) – Yeşil Pasaportlu Misafirlere Vize Uygulaması Yoktur.
Vietnam Vize Ücreti (100 USD) - Yeşil Pasaportlu Misafirlere Vize Uygulaması Yoktur.
Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
Seyahat Sağlık Sigortası (25 Euro)
Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Müze ve ören yeri girişleri,
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri


EK BİLGİLER

Kamboçya Vize Evraklar ;

• Kapıda alınacak olup, misafirlerin 1 ad. vesikalık fotoğraf yanlarında bulundurmaları yeterlidir.

Vietnam Vize Evrakları

• Kapıda alınacak olup, misafirlerin 1 ad. vesikalık fotoğraf yanlarında bulundurmaları yeterlidir.

• Vizenin kapıda alınabilmesi için gerekli ek belgeler;

 Pasaportun renkli taranmış hali,

 Vietnam vize başvuru formunun resim yapıştırılarak , doldurulması ve imzalanması ve taratılarak tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. (Vize başvuru formunu tarafımızdan isteyiniz)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#113
LOKASYON:
Tayland
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın