• Demo Hotel Bodrum
VİETNAM & KAMBOÇYA TURU *QATAR HAVA YOLLARI İLEVİETNAM & KAMBOÇYA TURU *QATAR HAVA YOLLARI İLE

VİETNAM & KAMBOÇYA TURU *QATAR HAVA YOLLARI İLE


  • Qatar Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Doha (DOH) – Saygon (SGN) / Hanoi (HAN) – Doha (DOH) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Saygon ve Hanoi panoramik şehir turları
  • Yerel Havayolları ile Saygon – Siem Reap – Hanoi arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
7 GECE 9 GÜN - SAYGON (3) & SİEM REAP (2) & HANOİ (2)

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – DOHA – SAYGON

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Singapur Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 11:45’de buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları QR 242 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:45’de Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 18:55’te varış. Ardından Qatar Hava Yolları QR 974 sayılı tarifeli seferi ile saat 20:00’da Saygon’a hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün: DOHA – SAYGON

Yerel saat ile 07:55’te varış. Varışımızın ardından panoramik Saygon şehir turumuza başlıyoruz. Notre Dame Katedrali, Savaş Müzesi, Fransız Postanesi, Belediye Binası ve Ben Thanh Pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cu Chi Tünelleri Turu (50 USD)’na katılabilirler. Yakın tarihimizde yaşanan Vietnam – ABD savaşının sürecine yakından şahit olabileceğiniz bu turda Vietnamlı halk tarafından inşa edilen siperleri, kampları ve tünelleri görebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: SAYGON

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Mekong Deltası Turu (80 USD)’na katılabilirler. İlk durağımız olan su ile iç içe bir şekilde suyun üzerinde yaşayan 80 km mesafedeki My Tho kasabasına doğru hareket ediyoruz. Sabahları burada yaşayan ve ilahi söyleyen keşişlere tanık olma şansını yakalamak için Vinh Trang pagodasına varıyoruz. Ardından Çin Kayığı olarakta bilinen sandallar ile birbiriyle kesişen, dar ve ağaçlar ile çevrili sokaklar arasında Mekong Nehri üzerinde keyifli bir gezintiye başlıyoruz. İlk varış noktamız hindistan cevizinden yapılan şekerlemelerin ve el sanatları atölyelerini görmek için Thai Son Adası’na varıyoruz. Mevsimsel tropikal meyvelerin ve yerel müziklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ardından yerel lezzetlerin bulunduğu öğle yemeğimizi alıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

4. Gün: SAYGON

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Maymun Adası & Can Gio Biyosfer Rezervi Turu (95 USD)’na katılabilirler. Kısa bir otobüs yolculuğu sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan Can Gio Mangrov ormanlarına varıyoruz. Ardından geleneksel kanolar ile bitki örtüsünü ve doğal yaşamı keşfediyoruz. Sonra yönümüzü Vam Sat Ormanı’na doğru çeviriyoruz ve burada yaşayan timsahları görme imkanı buluyoruz. Bir sonraki durağımız ise Maymun Adası. Adından anlaşıldığı üzere maymunlar ile dolu bu ada içerisinde yaptığımız turda hem onların doğal ortamlarını, hem de birbirinden farklı birçok maymun türünü görme fırsatı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün: SAYGON – SİEM REAP

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saygon Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz ve yerel havayolları ile Kamboçya’nın harikalar diyarı Siem Reap’e uçuyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tonle Sap Gölü Turu (45 USD)’na katılabilirler. Bu turumuzda Kamboçya’nın en önemli geçim kaynağı balıkçılık ile geçinen yerlileri ve kazıklar üzerine inşa edilen evleri yakından görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ve otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün: SİEM REAP

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Angkor Thom Tapınakları Turu (100 USD)’na katılabilirler. Yüzyıllar boyunca Güneydoğu Asya’nın önemli bir bölümünü kontrolü altına tutmuş Khmer İmparatorluğu’nun geride bıraktığı izleri keşfetmek için muhteşem bir fırsat. Bu turumuzda Angkor Wat Tapınağı, Pre Rup Tapınağı, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman ve otele transfer. Konaklama otelimizde.

7. Gün: SİEM REAP – HANOİ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Siem Reap Havalimanı’na transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından otele transfer oluyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu (55 USD)’na katılabilirler. Turumuzda öncelikle Kızılırmak Deltası’nın önemli bir değeri olan Su Kuklası Tiyatrosu ve geleneksel müzikler eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Ardından yerel ulaşım aracı olan çekçekler ile kısa bir gezintiye çıktıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde

8. Gün: HANOİ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizin rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Ha Long Bay Turu (115 USD)’na katılabilirler. Sessizlik ve huzur abidesi, dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu koyu ve körfezi keşfetmek için tekne ile eşsiz bir gezintiye çıkıyoruz. Kelebek Mağarası, Tosbağa Kayalığı, Aslan Kayalığı ve Bai Tho Dağları gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Adacıklar, Mağaralar ve tüm kuytu köşelerinde içinizi huzur ile kaplayacak bu gezintimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve bu muhteşem körfezin keyfini çıkarmanız için serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

9. Gün: HANOİ – DOHA – İSTANBUL

Otelden sabahın ilk saatlerinde çıkış yaparak Hanoi Havalimanı’na transfer oluyoruz. Ardından Qatar Hava Yolları QR 983 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:40’da Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:05’de Doha’ya varış. Varışımızın ardından Qatar Hava Yolları QR 243 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ile turumuzun ve servislerimizin sonu.

DAHİL OLANLAR:
Qatar Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Doha (DOH) – Saygon (SGN) / Hanoi (HAN) – Doha (DOH) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
7 gece kahvaltı dâhil konaklama
Yerel Havayolları ile Saygon – Siem Reap – Hanoi arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Saygon ve Hanoi panoramik şehir turları
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
Seyahat Sağlık Sigortası
Vietnam C1 Belgesi (90 USD – Vize değildir. Vize almak için zorunlu belgedir)
Vietnam Çok Girişli Kapı Vizesi (50 USD)
Kamboçya Vizesi
Covid-19 Kapsamlı Sağlık Sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Ekstra turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


EK BİLGİLER

1) VİETNAM KAPI VİZESİ

• Vietnam’a seyahat edecek bordo pasaport hamili TC Vatandaşları vizeye tabidir.

• Tarafımızdan temin edeceğiniz C1 belgesi ve vesikalık 2 adet fotoğraf ibrazı ile ülke girişi esnasında çok girişli Vietnam Kapı Vizesi alınabilmektedir.

• Çok girişli Vietnam Kapı Vizesi alabilmek için gerekli ücret giriş esnasında yetkililere doğrudan ödenmektedir.

• Vietnam Kapı Vizesi için gerekli 2 adet vesikalık fotoğraf aşağıdaki prosedürlere uygun olmak zorundadır.

1- arka fonu beyaz olmalıdır.

2- 4x6 cm boyutlarında olmalıdır.

1.1) VİETNAM C1 BELGESİ

• Vietnam Kapı Vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur.

• Kişi başı 100 USD karşılığında acentemiz tarafından temin etmeniz gerekmektedir.

• Tur satın alındıktan sonra pasaportun ön yüzü renkli biçimde taranarak tarafımıza mail atılmalıdır.

• Bu belge herhangi bir şekilde vize niteliği taşımaz yalnızca Kapı Vizesi için zorunlu belgedir.

2) KAMBOÇYA KAPI VİZESİ

• Vietnam’a seyahat edecek bordo pasaport hamili TC Vatandaşları vizeye tabidir.

• C1 belgesi ve vesikalık 2 adet fotoğraf ibrazı ile ülke girişi esnasında çok girişli Kamboçya Kapı Vizesi alınabilmektedir.

• Çok girişli Kamboçya Kapı Vizesi alabilmek için gerekli ücret giriş esnasında yetkililere doğrudan ödenmektedir.

• Kamboçya Kapı Vizesi için gerekli 2 adet vesikalık fotoğraf aşağıdaki prosedürlere uygun olmak zorundadır.

1- arka fonu beyaz olmalıdır.

2- 4x6 cm boyutlarında olmalıdır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#140
LOKASYON:
Vietnam
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın