• Demo Hotel Bodrum

499$

en düşük kişi başı

9 Gün
Mısır
130

499$

9 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.


 EN İYİ FİYAT

  • Şarm el Şeyh ’de 3 gece, Hurgada ’da 2 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 8 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
  • Sharm el Sheikh’ de otelde alacağınız 3 akşam yemeği
  • Özel otobüsümüzle yapılacak olan Hurgada-Kahire-Şarm el Şeyh transferleri
  • Program dahilinde açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
  • Hurgada’ da otelde alacağınız 2 akşam yemeği
Hurgada (2) Kahire (3) Sharm El Sheikh (3)
İskenderiye'yi Ve Luksor'u Görme İmkanı

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: CUMARTESİ: İstanbul- Hurgada

02:30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Tailwind Havayolları'na ait TWI 7551 sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 05:30’da Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alan harika sahilleri ile ünlü Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 07:25 Hurgada’ya varış. Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yeni ve Eski Hurgada, El Mina Camii panoramik olarak görülecek yerlerdir. Sonrasında, Sheraton Caddesi'nde alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı Turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile otele transfer ve odalara yerleşme. Odalara giriş saati 14:00'dır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: PAZAR: Hurgada

Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna veya Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: PAZARTESİ: Hurgada-Kahire

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra yaklaşık 465 km’lik uzaklıkta bulunan Mısır’ın başkenti, Afrika Kıtası'nın en önemli politik, kültürel ve en büyük şehirlerinden biri olan Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte çıkacağımız panoramik şehir turunda bu zengin kültürel tarihi olan kentimizin belirli yerlerini birlikte gezeceğiz Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece bir kaç tanesi. Şehir turu bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

4. Gün: SALI: Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler& Mısır Müzesi & Khan el Khalil-i Çarşısı Turuna ve/veya Nil’de Akşam Yemekli Tekne Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

5. Gün: ÇARŞAMBA: Kahire

Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye veya Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi & Eski Kahire veya Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri ve/veya Piramitler & Sfenks Işık ve Ses Gösterisi Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

6. Gün: PERŞEMBE: Kahire-Sharm el Sheikh

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra rehberimizin belirlediği saatte odalarımızı boşaltıp 520 km’lik yolculukla Mısır’ın Sinai Yarımadası’nda yer alan UNESCO’nun barış ve güzellik açısından dünyanın en iyi şehri olarak ilan ettiği Şarm el Şeyh’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Burada; Burada; Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii, Naama Bay ve Soho Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7. Gün: CUMA: Sharm el Sheikh

Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turu veya Çölde ATV/Buggy-Motosafari ve/veya Cam Dipli Tekne Turu ve/veya Çölde Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

8. Gün: CUMARTESİ: Sharm el Sheikh

Kahvaltı otelde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne Turu veya Çölde ATV/Buggy-Motosafari ve/veya Cam Dipli Tekne Turu ve/veya Çölde Akşam Yemekli Bedevi Gecesi Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

9. Gün: PAZAR: Sharm el Sheikh-İstanbul

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından, Saat 10:35 Tailwind Havayolları’na ait TWI 7352 özel uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 14:35 İstanbul’a varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

DAHİL OLANLAR:
. Tailwind Havayolları ile İstanbul Hv./Hurgada-Sharm el Sheikh/İstanbul Hv. Hatlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
. Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
. Şarm el Şeyh ’de 3 gece, Hurgada ’da 2 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 8 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda-kahvaltı konaklama
. Sharm el Sheikh’ de otelde alacağınız 3 akşam yemeği
. Hurgada’ da otelde alacağınız 2 akşam yemeği
. Sharm el Sheikh’ de yapılacak olan Panoramik Şehir Turu
. Hurgada’ da yapılacak olan Panoramik Şehir Turu
. Kahire’ de yapılacak olan Panoramik Şehir Turu
. Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
. Özel otobüsümüzle yapılacak olan Hurgada-Kahire-Şarm el Şeyh transferleri
. Program dahilinde açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
. Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

HARİÇ OLANLAR:
. Yurtdışı Çıkış Harcı
. Vize Hizmeti (40 USD - Bu hizmet kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirillirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) ( Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
. Ekstra turlar
. Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler.
. Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
.Seyahat Güvence Paketi..
.Bu turumuzda Hurgada - Kahire ve Kahire - Sharm el Sheikh arasında otobüs yolculukları bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu yolculukları uçak ile yapabilir.
Uçuş Başına Yetişkin/Çocuk (2-12): 150 USD
Uçuş Başına Bebek (0-2) : 50 USD

EK BİLGİLER

EKSTRA TUR LİSTESİ

RAS MOHAMMED TEKNE TURU

Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Tekne turumuzun ardından turistlerin ve ünlülerin gözdesi olan Al Farsha Kafe’de gün batımında içeceklerinizi yudumlarken (içecekler ekstradır) harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.)

Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 60 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 35 USD

Tüplü Dalış Ücreti : 30 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB TURU

Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve doğaya karışarak enerji depoluyoruz. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birinde alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejeteryan menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 meşrubat, şezlong ve şemsiye fiyata dahildir)

Not 1: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, gittiğimiz bölgelerde ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.

Not 2: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, mayonuzu yanınızda bulundurunuz. Kaldığınız otelden plaj havlusu ödünç alabilirsiniz.

Not 3: Deve gezisi ve ATV riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz.

Yetişkin Ücret : 100 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 70 USD

CAM DİPLİ TEKNE TURU (SEASCOPE)

Cam seyir tekneleriyle yapılan, 2 saatlik bir yarı denizaltı turu sayesinde Kızıl Deniz'in 3 metre altındaki nefes kesici su altı yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Hem ıslanmadan hem de güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu tur, unutulmaz bir denizaltı deneyimi sunuyor.

Not: Alkolsüz bir adet içecek dahildir.

Yetişkin Ücret : 50 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 30 USD

CAM DİPLİ TEKNE TURU (STANDART)

Eğer dünya genelinde en çeşitli ve en göz alıcı sualtı yaşamına sahip denizlere sahip olan Kızıldeniz'in güzelliklerine zahmetsiz bir şekilde tanıklık etmek istiyorsanız, şüphesiz ki tabanı camdan yapılmış teknelerle düzenlenen bu gezi tam size göre. Turumuz 1 ila 2 saat arası sürecektir.

Yetişkin Ücret : 25 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 15 USD

ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU

Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, çölde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.

Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz.

Not 2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz.

Not 3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.

İki Kişilik ATV Fiyat (2 kişi için toplam) : 50 USD

Tek Kişilik ATV Fiyat : 35 USD

İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam) : 60 USD

Tek Kişilik Buggy Fiyat : 40 USD

ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU

Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak.

Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.

Yetişkin Ücret : 35 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 20 USD

PİRAMİTLER & SFENKS IŞIK VE SES GÖSTERİSİ

Piramitlerin ve Sfenks'in mistik atmosferini hissedebileceğiniz, tarih yolculuğunda büyülü bir geceye katılın. Binlerce yılın izlerini takip ederken, muhteşem ışık ve ses gösterileriyle büyülü bir deneyim yaşayacaksınız.

Yetişkin Ücret : 35 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 20 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER&MÜZE TURU&KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI

İlk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden olan Piramitler ve Sfenks. Burada, Keops Piramidini (giriş dahil), diğer Giza Piramitleri’ ni ve meşhur Sfenks'i (giriş dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret ediyoruz. Sonrasında, gezimize yürüyerek devam ediyoruz ve sizleri meşhur Khan el Khalil-i Çarşısı'na götürüyoruz. Yol üzerinde, İslam dünyasının en eski ve önemli, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan Al Azhar Üniversitesi ve bu üniversitenin kurucusu olan Fatımî Halifesi Muizz Li-Dinallah tarafından 972 yılında inşa edilmiş dünya genelindeki Müslümanlar için fetva makamı ve İslam çalışmalarının yapıldığı El-Ezher Camii’yi görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapıp, otantik kahvehanelerde çay, kahve içebilirsiniz.

Yetişkin Ücret : 100 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 60 USD

NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ)

Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka güzel olur. Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.

Yetişkin Ücret : 75 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 50 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ İSKENDERİYE TURU

İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodoslu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Roma Amfitiyatrosu, Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçı. Öğle yemeğimizi tur esnasında İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alacağız. Tarihi keşfetmek ya da doğal güzelliklerin tadını çıkarmak kaçırılmayacak bir fırsat.

Yetişkin Ücret : 110 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 70 USD

3 DİNİN MERKEZİ ve ESKİ KAHİRE (TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ)

İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de üç dinin tarihine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn tulun-As Camii, Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asılı Kilise (dışarıdan), Amr İbn Al As Camii ve Hristiyan'lar için büyük öneme sahip Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Koptik Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Sonrasında Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen Mohammed Ali Camii görülecektir. Ardından, görkemli bir törenle açılmış ve en önemli firavun mumya koleksiyonunu barındıran Mısır Medeniyetler Müzesi (giriş ücreti dahildir) gezilecektir. Turumuzu Nil Nehri üzerinde yapacağımız filika (tekne) gezisi ile sonlandırıyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.

Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz.

Yetişkin Ücret : 125 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 75 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU

Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşanyaların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramir kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti sahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki restoranda alacağız.

Yetişkin Ücret : 100 USD

Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 60 USD

EKSTRA TUR İNDİRİMİ

Kişi başı minimum 300 USD'lik tur alana %10 indirim

Tüm turları alana %20 indirim

NOTLAR:

1. İndirimlerin geçerli olabilmesi için turların rehberimizin satış yaptığı ilk gün toptan alınması gerekmektedir. Sonradan ilave olarak alınacak ekstra turlar için liste fiyatları geçerli olacaktır.

2. Satın alınan ekstra turların iptali mümkün değildir. Herhangi bir sebep ile tura katılım olmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. (Doktor raporu ile belirlenmiş sağlık sorunları hariç)

3. Bazı ekstra turların düzenlenebilmesi için minimum sayıda misafirin katılımı şarttır. Yeterli sayıya ulaşılamaması durumunda ödenen ücret iade edilir.

4. Çocuklar kampanyadan ebeveynleri ile aynı oranda indirim hakkı kazanırlar.

5. Kampanya harici satın alınan ekstra turlar için liste fiyatları geçerlidir.

6. Tur programında aksi açıkça belirtilmediyse, yemeklerdeki içecekler ekstradır. AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#130
LOKASYON:
Mısır
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın