• Demo Hotel Bodrum
 VİZESİZ

KAHİRE & SHARM EL SHEIKH TURU Air Cairo Havayolları ile 5...


  • Air Cairo Havayolları özel seferleri ile S. Gökçen HL – Kahire // Sharm – S. Gökçen HL parkurunda uçak bileti
  • Seçilen Otel kategorisinde Kahire’de 2 Gece Oda & Kahvaltı (2 kahvaltı) ve Sharm El Sheikh’de 3 Gece belirtilen konseptte HER ŞEY DAHİL konaklamalar,
  • Kahire – Sharm El Sheikh arası otobüs yolculuğu
  • Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri,
Kahire (2) & Sharm El Sheikh (3)
9 Nisan 2024 - 14 Nisan 2024
5 Gece / 6 Gün
Air Cairo Havayolları

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL – KAHİRE – (Kahire Şaheserleri Turu) – (Akşam Yemekli ve E

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuştan 3 saat önce gerçekleşecek buluşmanın ardından gerçekleştirilecek bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında Air Cairo Havayolları özel uçuşu ile 12:15’de Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 13:10’da Kahire’ye varış ve ardından otelimize transfer, odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Kahire Şaheserleri Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda Eski Kahire, Kahire Ulusal Müzesi, El Tahrir Meydanı, Kahire Kulesi, Nil Nehri ve down town panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde sunulacak serbest zaman esnasında arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli ve Eğlenceli Nil Nehri Tekne Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Kahire’deki otelimizde.


2. Gün: KAHİRE – (Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi ve Antik

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks & Kahire Müzesi ve Antik Çarşılar Turu (95 Euro – müze ve ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda Giza Piramitleri Keops, Kefren, Mikerinos piramitlerini ve Sfenks heykellerini göreceğiz. Giza Piramitleri turumuz sonrası parfüm yapım ve papirüs atölyelerini ziyaret edeceğiz. Atölye ziyaretlerimizin ardından turumuzun son ziyaret noktası olan Kahire Müzesi ‘ne hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli koleksiyonlarına ve antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan, yaklaşık 120 binden fazla eser bulunan Kahire Müzesi ziyaretimizde antik Mısır dönemine ait papiruslar, paralar, mumyalama bölümleri ve başta Tutankamon olmak üzere birçok firavuna ait mumya ve mezarı görme şansına sahip olacağız. Kahire Müzesi ziyaretimiz sonrasında turumuzun son bölümünde Kahire’nin en hareketli ve renkli çarşılarından olan Khan El Khalili çarşısında serbest zaman sunacağız. Tarihi 14. YY ‘a dayanan ve bu özelliği ile Orta Doğu’nun en eski ve tarihi antik pazarlarından olan ve yerel hediyelik ve antika eşyalardan mücevherata, altın ve baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz, dar sokaklarında dolaşırken yerel esnaf ile pazarlık yaparak alışverişin keyfine varabileceğimiz gezimiz ardından turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Dinlenmek üzere serbest zaman.


3. Gün: KAHİRE – SHARM EL SHEIKH – (Sharm El Sheikh Gece Turu)

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı ve odalarımızın boşaltılması ardından Kahire’den Güney Sina Yarımadası’nın göz bebeği Sharm El Sheikh’e doğru yola çıkıyoruz. (500 km) Öğleden sonra Sharm El Sheikh’deki otelimize varış ve odalarımızın alınmasından sonra deniz & güneş & kum ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkarabilirsiniz.Dinlenmek üzere serbest zaman ve otelde alınacak akşam yemeği ve düzenlenecek eğlence & animasyon programları ardından, akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Sharm el Sheikh Gece Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Birbirinden otantik caddeleri ,restoranları, mağazaları , cafeleri ile Mısır‘ın en hareketli ve eğlenceli gece hayatına sahip olan Sharm ‘ı birlikte keşfedeceğimiz gece turumuzu düzenliyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.


4. Gün: SHARM EL SHEIKH – (Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde deniz & kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Çölde ATV Safari ve Akşam Yemekli Bedevi Gecesi (85 Euro – Ören yeri giriş ücretleri dahildir) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak çölün macera ve adrenalin dolu eşsiz coğrafyasında unutulmaz bir ATV sürüş keyfi yaşayacağız. Turumuzun devamında gün batımının ardından çöl yaşantısının bir parçası olan Bedeviler’e ait kampta sunulacak olan ve alkolsüz içeceklerin fiyata dahil olduğu eğlenceli akşam yemeği programımızda çöl gecesinin büyüleyici atmosferinde Mısır ve Bedevi mutfağını tadacağız. Tur sonrası akşam saatlerinde otelimize dönüyor ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkartmaya devam ediyoruz.


5. Gün: SHARM EL SHEIKH – (Lüks Kataraman ile Öğle Yemekli Ras Muhammed Mil

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde deniz & kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lüks Kataraman ile Öğle Yemekli Ras Muhammed Milli Park ve Cam Dipli Tekne Turu (90 Euro – Milli Park giriş ücretleri dahildir) turumuza katılabilirler. Batıda Süveyş Kanalı, doğuda ise Akabe Körfezine bakan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en güzel yerlerinden biridir. Mangrov ağaçları, tuz göletleri, bakir plajları, doğal çöl yapısı, inanılmaz güzellikteki sualtı yaşamı ile Mısır'a gidenlerin mutlaka ziyaret etmek istedikleri yerlerden birisidir. Tam günlük ve öğle yemekli özel tasarımlı ve cam dipli katamaran tekne gezimizde Ras Mohammed'in tüm güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabileceksiniz. Teknemizde alkolsüz limitli içecekler ikram edilecektir. Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek kaydı ile scuba dalış gerçekleştirebilirler. Tur sonrası akşamüzeri otelimize dönüyor ve Herşey dahil konaklama konseptinin keyfini çıkartmaya devam ediyoruz.


6. Gün: SHARM – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuza kadar serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Sharm Havalimanı’na transfer. Bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Air Cairo Havayolları özel uçuşu ile 18:30’da İstanbul ‘a uçuyoruz. TSİ 22.10 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.


DAHİL OLANLAR:
Air Cairo Havayolları özel seferleri ile S. Gökçen HL – Kahire // Sharm – S. Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Seçilen Otel kategorisinde Kahire’de 2 Gece Oda & Kahvaltı (2 kahvaltı) ve Sharm El Sheikh’de 3 Gece belirtilen konseptte HER ŞEY DAHİL konaklamalar,
Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri,
Kahire – Sharm El Sheikh arası otobüs yolculuğu
Otel ve Turist şehir vergileri,
Türkçe rehberlik hizmetleri
TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Kapıda Mısır Vizesi (25 Euro). (Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz vizeden muaftır)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve ekstra turlar,
İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
Mısır Yerel karşılama ve asistanlık hizmetleri Bedeli 25 Euro (yerel hizmet bedeli Mısır lokal acente yetkilisine ödenecektir)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#155
LOKASYON:
Mısır
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın